Wakacyjny Dekalog (2)

Druga część Wakacyjnego Dekalogu…

4. Szanuj towarzyszy wypoczynku
Tu w szczególności Żonę lub Męża, a także Dzieci – oni też czekali na te dwa tygodnie przez cały rok i nie warto marnować im tego czasu, by udowodnić, kto tu rządzi, kto zawsze ma rację i kto się bardziej poświęca… Nad pewnymi rzeczami po prostu przechodź do porządku dziennego, domownicy docenią to i sami zaczną stosować tę zasadę. Dzięki temu będzie wam razem po prostu dobrze.

5. Nie żałuj, że jesteś właśnie tutaj
Czasem tak bywa, że wybierzesz miejsce nie najszczęśliwiej, że pogoda nie dopisuje… Zamiast robić z tego tragedię i powód do niekończących się narzekań, wykorzystuj plusy, jakie to miejsce daje. Na pewno się takie znajdą, a Ty, zamiast znudzony, wrócisz uśmiechnięty.

6. Nie zdradzaj
Nie tylko Żony czy Męża – przede wszystkim nie zdradzaj siebie. Wakacje sprzyjają podejmowaniu ryzykownych decyzji, ale ja radzę zachować dla nich zdrowe granice – aby po powrocie do domu nie czuć w ustach niesmaku…

7. Kradnij nowe umiejętności
To wcale nie żart. Naprawdę podczas takich wyjazdów można się nauczyć wielu niebywale cennych rzeczy, nabrać nowej optyki wobec kilku ważnych spraw. Warto tę okazję wykorzystać.

8. Zapomnij na trochę, skąd jesteś
Ta zasada przydaje się zwłaszcza, gdy jedziesz na wakacje w miejsce oddalone od domu dalej niż o 500 km. Nie chodzi o to, żeby udawać kogoś z innej nacji, ale by pozbyć się naszych słynnych polskich kompleksów i jeszcze słynniejszego polskiego zarozumialstwa.

9. Gdy musisz oglądać się za blondynkami na plaży, rób to dyskretnie
W przypadku kobiet proszę wymienić słowo ‘blondynkami’ na ‘brunetami’…

10. ………………………………
Tu wpisz, co dla Ciebie jest najważniejsze w czasie wakacji.

Życzę, żeby były najpiękniejsze i warte wspomnień na długi czas!
ZK

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s