Wakacyjny Dekalog (1)

Czekamy na nie przez cały rok. Od kwietnia już śnimy o miejscu, w którym chcemy je spędzić. Od maja gromadzimy zapasy balsamów z filtrami. WAKACJE!!! A po powrocie… czasem chcemy o nich jak najszybciej zapomnieć. Czemu? I co zrobić, aby tak nie było? Proponuję dziś Państwu Wakacyjny Dekalog.

W antyfonie należałoby napisać, że to niezwykły, jedyny w roku czas
– zbyt cenny, by marnować go sobie złym nastawieniem czy nieumiejętnym korzystaniem z niego. Dlatego pierwsze przykazanie brzmi:

1. Nie rozmieniaj wakacji na drobne
Jeżeli założyłeś sobie, że jedziesz się lenić, nie daj się wpędzić w poczucie winy, gdy sąsiedzi przy śniadaniowym stoliku przechwalają się, ile już zdążyli zwiedzić. Jeżeli Twoją główną ambicją jest obsmażyć się i nie wykonywać aktywności ambitniejszych niż przepłynięcie basenu w poprzek – trzymaj się tego konsekwentnie. No, i odwrotnie
– jeśli chciałeś zwiedzać, zobacz wszystkie możliwe atrakcje w okolicy, abyś później nie żałował, że przegapiłeś coś wartego obejrzenia.

2. Wakacje są czasem świętym – nie odbieraj telefonów z pracy
To przykazanie jest chyba jasne dla wszystkich i jasne jest chyba też, że nikogo nie namawiam tutaj do nielojalności wobec pracodawcy, a jedynie do zdrowo pojętej samoobrony.

3. Rób wszystko, by je dobrze zapamiętać
Naładowane tu akumulatory mają wystarczyć na cały rok, dlatego: tańcz do rana, opalaj się, pij drinki, jedz miejscowe specjały, zwiedzaj, zachwycaj się, zapamiętuj widoki – a to wszystko niech zostanie na zdjęciach, w filmach, w widokówkach do rodziny i przyjaciół.

CDN.

ZK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s