Jak kwietniowa pogoda (1)

Choć powszechnie znany jako Święto Kobiet 8 marca dawno już za nami, chciałabym dziś rozważyć kwestie związane z płcią zwaną piękną. Choć uważam, że dla zgoła odmiennej (co nie znaczy: brzydkiej) płci też mogą okazać się ciekawe. Chcę się bowiem zatrzymać nad kwestią huśtawki kobiecych nastrojów.

Gdy za oknem prowokuje nas do zachwytu światem pora kwitnienia drzew owocowych, lęgu młodych ptaków i budzenia się z zimowego snu wielobarwnych owadów, potrzeba wewnętrznej harmonii i radości wydaje się oczywista. I zapewne przez większość wiosennych poranków króluje w naszych sercach, niezależnie od płci, stanu cywilnego i sytuacji zawodowej.

Gdy dzień się rozwija i dąży ku swojej pełni w pogodny, pełen kwitnących zapachów wieczór, parę razy pewnie się zmieni, z różnych powodów. A to usłyszymy złe wieści w radiu, a to ktoś nas ofuknie, a to szklanka z sokiem wywróci się i rozleje na spodnie… W przypadku mężczyzn takie, nic nie znaczące, drobne zdarzenia przechodzą na ogół niemal bez echa. Wystarczy żartobliwie skomentować denerwujący fakt lub z przyjemnością spojrzeć na ładną koleżankę w wiosennej bluzce i wszystko wraca do dobrego stanu constans.

Wielu panów nie do końca zdaje sobie sprawę, jak wylany na jasne spodnie sok wiśniowy lub nieprzyjemne słowa szefa są w stanie podziałać na duszę kobiety. Z natury nieco bardziej chwiejne emocjonalne, bywamy skłonne pogrążać się w odmęcie rozpaczy z błahych powodów. Spodnie, mimo starań, nadal „ozdabia” kompromitująca plama, a raz zepsuty przez kogoś humor może zmienić się w początek depresji.

Wiosna jako tzw. „całokształt” także czasem dostarcza płci pięknej morza nieoczekiwanych zmartwień. Nastanie ciepłych dni prowokuje remanenty w szafach. Wizja podróży po nowe stroje powoduje rozkwit kwietniowej euforii. Ale już w centrum handlowym szybko może się ona przekształcić w smutek i bolesną chandrę, gdy okazuje się, że przez zimę nasz rozmiar ubrania zmienił się. W dodatku wcale nie na mniejszy. Banalne? Tak. Pomyślmy jednak. Jaki przekaz co dzień otrzymuje każda z nas? Oczywiście, ważne są nasze talenty organizacyjne, kompetencje zawodowe, jakość wykonywania obowiązków w pracy i domu. Tak naprawdę jednak kobieta nade wszystko musi być PIĘKNA I ZADBANA. A jeśli się taka nie czuje?

O tym w kolejnym wpisie…

ZK

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s