Rola i funkcje agencji PR

Public relations to organizowanie kontaktów o charakterze informacyjnym między organizacją (grupą, instytucją, firmą) a jej otoczeniem, służące realizacji jej podstawowych celów (według PWN Biznes). Agencje PR świadczą dla firm, które są ich klientami, właśnie tego typu usługi.

Agencje PR odpowiedzialne są za czuwanie nad wszelkimi działaniami mogącymi w jakikolwiek sposób wpłynąć na wizerunek i reputację danej firmy. Ich zadania są więc bardzo rozbudowane i tworzą całą siatkę powiązań, od kontaktu z  klientem przez reagowanie na sytuacje kryzysowe, aż po szkolenia pracowników danej organizacji. Każdy krok podejmowany przez specjalistów od public relations ma przybliżać firmę do głównego celu, jakim jest wykreowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa czy organizacji oraz zdobycie zaufania klientów.

Szeroko rozumiany kontakt z klientem obejmuje m.in. tworzenie materiałów firmowych. Bardzo ważne jest także selekcjonowanie i kształtowanie informacji, które mają trafić do opinii publicznej za pośrednictwem mediów. W dobie internetu popularność zyskuje e-PR, dlatego agencje są odpowiedzialne za jego organizację. Często więc prowadzą m.in. biura prasowe online, organizują konferencje online. Sposobów kontaktowania się z klientem jest coraz więcej, a fachowcy od PR chętnie je wykorzystują.

Reagowanie na sytuacje kryzysowe to bardzo istotne zadanie specjalistów od public relations. Skupiają się oni szczególnie na odpowiednim przekazaniu informacji o kryzysie w firmie mediom. Jednocześnie jednym z ich zadań jest zapobieganie tego typu zdarzeniom.

Agencje PR zajmują się także prowadzeniem szkoleń dla pracowników danej firmy z zakresu public relations. Jest to rozwiązanie, w które warto zainwestować. Pracownicy najlepiej znają swoją firmę, a zdobycie świadomości PR-owej pomoże im w jej rozwijaniu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s