Najpierw oglądasz, później czytasz

W czasie surfowania po internecie przeglądamy wiele stron. Niektórym poświęcamy sporo uwagi, inne natomiast nie budzą w nas już takiego zainteresowania. Jak sprawić, by nasza strona internetowa była ciekawa? Co przykuwa uwagę internautów?

Istnieje kilka wizualnych sztuczek, które warto wykorzystać przy tworzeniu naszej strony internetowej.


Przewaga obrazu nad tekstem

Oczywistym jest, że każdy z nas mając do wyboru jakąś grafikę i tekst, w pierwszej kolejności zwróci uwagę na grafikę. Warto więc, aby na ile to możliwe, starać się obrazować treści, które chcemy przekazać. Taki sposób informowania trafi do szerszego grona odbiorców, a przy tym na dłużej pozostanie w ich pamięci.

Znaczenie ma również estetyka naszej grafiki. Im bardziej dbamy o jej przejrzystość, tym lepiej zostanie odebrana i odczytana.


Skuteczne nagłówki i tytuły

Według prowadzonych statystyk, średnio 5 razy więcej ludzi czyta nagłówki niż główny tekst. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na jego wygląd, ale też na informację, którą chcemy w nim przekazać. Każdy nagłówek powinien wyróżniać się pośród całego tekstu. Odpowiednia wielkość fontu, kolor, a także czytelność, to podstawowe kwestie, o których powinniśmy pamiętać.

Nagłówki i tytuły nie powinny być zbyt długie, gdyż zniechęca to czytelnika do zapoznania się z ich treścią.

Ramki

Jak się okazuje, 99,99 proc. osób czyta informacje zamieszczone w ramkach. Już od najmłodszych lat jesteśmy przyzwyczajani do tego, że najważniejsze informacje są właśnie w taki sposób wyróżniane na tle całego tekstu. Dlatego, jeśli chcemy przekazać naszym odbiorcom jakąś szczególnie ważną informację, umieśćmy ją w ramce, to daje prawie 100-procentową gwarancję, że zostanie ona przeczytana.

Obrazki i zdjęcia, które wzbudzają pozytywne emocje

O ogromnym znaczeniu elementów graficznych pisałam powyżej, jednak na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej, niezwykle ważnej kwestii. Pisząc dany tekst, pamiętajmy o tym, aby ożywić go jakąś ciekawą grafiką. Dobrze jest, gdy w jakiś sposób wiąże się ona z zamieszczanymi przez nas treściami. Należy jednak przy tym pamiętać, że dodany przez nas obrazek czy zdjęcie powinny budzić pozytywne emocje. Warto więc pomyśleć o grafice, która w lekki i niewymuszony sposób nawiązuje do poruszanej przez nas tematyki. Wystarczy trochę chęci i kreatywności, a nasz tekst zyska zupełnie nowe oblicze.

To tylko kilka sposobów, które pomogą nam zdobyć i utrzymać uwagę odbiorców. Tworząc strony internetowe, warto o tym pamiętać, ponieważ aby zaprezentować ciekawą treść, w pierwszej kolejności musimy przekonać internautę do pozostania na naszej witrynie. Uda nam się to wtedy, jeśli zachęci go do tego jej wizualna odsłona.

Monika Bielec

Źródła:

http://www.slideshare.net/migomedia/jak-przyku-uwag-klienta-na-stronie-internetowej
http://inbound-polska.pl/blog/103-5-wizualnych-sztuczek-w-tresciach-internetowych

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s