Stwórz idealnego bloga!

W internecie mamy blogi o modzie, dietach, urodzie, gotowaniu, ale i takie, które poruszają bardziej poważne kwestie, na przykład prawne, finansowe czy historyczne. W czym tkwi sukces ciekawego bloga? Czym zachęcić czytelnika do śledzenia zamieszczanych przez nas treści?

Najważniejsza w każdym blogu jest zamieszczana przez nas treść, dlatego warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Po pierwsze, o czym chcemy pisać. Ważne, aby poruszana przez nas tematyka wiązała się w jakiś sposób z naszymi zainteresowaniami lub zdobytą wiedzą. Zamieszczane wpisy powinny być rzetelne i konkretne. Musimy również dokładnie określić, dla jakiej grupy odbiorców chcemy pisać. Innych problemów będzie dotyczył blog skierowany do kobiet w ciąży, a zupełnie innych ten, skierowany na przykład do kierowców samochodów ciężarowych.

Tekst na naszym blogu powinien być sformatowany w taki sposób, aby jego czytanie nie nadwyrężało wzroku odbiorcy. Warto zastosować segmentację. Podzielenie go na mniejsze partie i wyróżnienie kluczowych słów sprawi, że stanie się on bardziej przejrzysty i ułatwi czytelnikowi szybsze znalezienie interesujących go treści. Nie używajmy zbyt rozbudowanych zdań. Krótkie są w łatwiejszy sposób przyswajane. Podobnie jest z wyborem fontu. Nie powinniśmy stosować zbyt jaskrawych kolorów i wymyślnych czcionek.

W blogu nie liczy się jednak tylko treść. Duże znaczenie ma również zastosowana szata graficzna, którą nasz blog powinien się wyróżniać. Przeciętny bloger nie ma możliwości użycia zbyt wyszukanych wzorów, ponieważ wymaga to profesjonalnych umiejętności programistycznych, jednak warto zastosować dodatkowe grafiki czy zdjęcia nawiązujące do poruszanej przez nas tematyki.

Niezwykle istotną kwestią każdego bloga jest budowanie interakcji z odbiorcami. Powinniśmy umożliwić im wypowiadanie się na temat zamieszczanych przez nas treści, ale także dać szansę na nawiązanie kontaktu z innymi użytkownikami. Jeśli pod naszym tekstem pojawi się komentarz wymagający naszej odpowiedzi, warto jej udzielić. Budowanie takich reakcji z naszymi czytelnikami sprawi, że uwierzą w naszą wiarygodność i poważne ich traktowanie.

Stworzenie idealnego bloga wcale nie jest takie łatwe, ponieważ wymaga od nas dużego zaangażowania i poświęcenia czasu. Jednak satysfakcja, kiedy uda nam się stworzyć grono stałych czytelników, jest tego warta. Dlatego gorąco zachęcam do dzielenia się swoimi pasjami i wiedzą z innymi.

Monika Bielec

Źródło: http://polonisty.blox.pl/2012/11/BLOG-Jaki-powinien-byc-blog-idealny-8211-blog.html

 

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s