Post na bloga w godzinę?

Niejednokrotnie każdemu przychodzi napisać artykuł, mając na to niewiele czasu. Częstymi problemami są szybkie znalezienie pomysłu i napisaniem intrygującego leadu. Pomóc nam w tym może parę wskazówek, dzięki, którym pisanie artykułu stać się szybsze.

Podstawą wpisów na bloga są tematy. Ciekawa historia z wydarzenia firmowego, udana i interesująca kampania marketingowa czy często zadawane przez klientów pytania (tzw. FAQ) są najbliższymi inspiracjami. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest prowadzenie notesu z tematami, które nas w jakiś sposób zainteresowały. Gdy przyjdzie nam coś napisać, a problemem staje się brak pomysłu, wystarczy otworzyć zapiski.

Robiąc codzienny przegląd informacyjny, odwiedzamy wiele blogów i portali branżowych. Często natrafiamy w nich na ciekawe artykuły, infografiki, cytaty, prezentacje danych lub jakieś nowości z branży. W tym wypadku dobrym ułatwieniem jest zapisywanie każdej ciekawostki w innym pliku lub zapisanie samych linków do stron. Dzięki temu mamy później łatwy i szybki dostęp do pomocnych materiałów.

Tworząc artykuł, sporo czasu poświęca się na wymyślenie przyciągającego i ciekawego tematu oraz leadu, które są częściami mającymi zachęcić odbiorcę do przeczytania całości. Znacznie łatwiej jest najpierw napisać cały tekst, a dopiero później wyciągnąć z niego 2–4 zdaniową esencję, która idealnie nada się na nagłówek. Zaoszczędzimy dzięki temu sporo czasu.

Podczas pisania należy pamiętać również, aby pisać konkretnie i prosto. W ten sposób nasz tekst będzie naturalny w odbiorze dla czytelnika. Dopiero na samym końcu, po napisaniu całości artykułu, możemy zająć się optymalizacją pod kątem wyszukiwarek internetowych.

Przed ostateczną publikacją warto przeczytać artykuł raz jeszcze. Następnie odłożyć na jakiś czas, tak by złapać dystans do tekstu, po czym ponownie przeczytać. Jeśli mamy możliwość, to dobrym pomysłem jest przekazać naszą pracę innej osobie. Spojrzy ona wtedy świeżym okiem i może zauważy braki, błędy czy pomyłki niewidoczne dla autora. Dopiero wtedy powinniśmy opublikować nasz artykuł.

Wojciech Samborski

Źródło: http://blog.getresponse.pl/jak-napisac-post-w-godzine.html

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s