Darmowe narzędzia pomocne przy content marketingu

Treści tworzone na potrzeby content marketingu muszą być interesujące, przyciągające i dopasowane do konkretnej grupy odbiorców. Mając dobry pomysł na przekaz, możemy skorzystać z paru darmowych programów, które pomogą nam sprawić, iż stanie się on atrakcyjniejszy.

ThingLink  

Jest to ciekawy program pozwalający nam tworzyć interaktywne obrazy. Po wybraniu dowolnego zdjęcia ze swoje komputera lub internetu, mamy możliwość naniesienia na nie małych ikon, które po najechaniu kursorem wyświetlają informacje przez nas zamieszczone. Możliwości jest sporo. Zdjęcia, muzyka, wideo czy linki do stron pomogą urozmaicić nasz przekaz. Po stworzeniu takiego obrazu możemy opublikować go na swojej stronie lub w mediach społecznościowych.

Poniżej przykład działania oraz link do programu.

http://www.thinglink.com/scene/314323759504818177

https://www.thinglink.com

PlaceIt

W aplikacji tej mamy do dyspozycji dużą i stale powiększającą się bazę obrazów przedstawiających obiekty takie jak: telefon komórkowy, tablet, książka czy laptop, w które wklejamy wybrane przez siebie zdjęcie. Jest ono dopasowywane do rozmiarów i ustawienia obiektu.

https://placeit.net/#!/stages/using-macbook-at-the-office

https://placeit.net/

 

Meme Generator

Program do tworzenia memów, pozwalający na wybranie konkretnego zdjęcia znajdującego się w obszernej bazie i dodanie do niego tekstu. Prosta aplikacja, ale warto ją znać.

http://cdn.memegenerator.net/instances/500x/46716955.jpg

http://memegenerator.net/

PowToon

Aplikacja ta umożliwia zrobienie prostych animacji. Podczas tworzenia wykorzystujemy gotowe obiekty i postacie, które są zarówno statyczne, jak i ruchome. Efektem może być bardzo zaskakująca animacja naszej produkcji.

http://youtu.be/XokhlijAAI0

http://www.powtoon.com/

Infogr.am

Inteligentna aplikacja umożliwiająca nam zrobienie infografiki. W jej tworzeniu wykorzystujemy kilka gotowych szablonów. Proces ten jest prosty, co umożliwia szybkie wykonanie.

http://www.youtube.com/watch?v=PNtCtvsaFgU&feature=player_embedded

http://infogr.am

Piktochart

Kolejna ciekawa aplikacja do infografiki. Podobnie jak w infogr.am, tworzenie opiera się na gotowych szablonach z bazy. Program ten wyróżnia się na tle innych aplikacji ze względu na wiele opcji umożliwiających doprowadzenie naszej infografiki do idealnego wyglądu.

http://www.youtube.com/watch?v=77uqotVOCA0&list=PLFu_9xKHBzHTD1xzl1T-mu6vm60ODN3Ca&feature=share

http://piktochart.com

 

Visual.ly

Następna aplikacja do tworzenia infografik. Jest ona naprawdę warta uwagi ze względu na rozbudowane możliwości tworzenia grafiki, jak i bazę pomysłów, którą tworzy ponad 30 tys.  stworzonych wcześniej projektów.  

http://visual.ly

Wojciech Samborski

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s