Web wakacje

Nowe technologie coraz częściej towarzyszą Polakom podczas wakacji. Nawet w trakcie zwiedzania czy leżenia na plaży jesteśmy ciągle online.

Internet nie jest nam niezbędny, ale jeśli już mamy do niego dostęp, to chętnie z niego korzystamy także na wakacjach. Z badań przeprowadzonych w czerwcu 2013 roku przez PayU wynika, że ponad 80 proc. urlopowiczów (badanie przeprowadzono na grupie 1,5 tys. użytkowników serwisu Allegro) korzysta z internetu na wakacjach. Co więcej, co czwarta osoba chętnie dopłaciłby nawet do noclegu, by być online. Z badań wynika także, że podczas wakacji chętniej z dobrodziejstw sieci korzystają osoby, które mają wyższe zarobki.

Jak wykorzystujemy internet podczas urlopu? Najczęściej odbieramy pocztę e-mail, ale w sieci wyszukujemy także informacji o miejscach, które planujemy odwiedzić, a często korzystamy także z nawigacji. Ponadto „siedzimy” na portalach społecznościowych, robimy też zakupy i szukamy różnego rodzaju promocji. Co ciekawe, wyjazd na wakacje dla wielu osób nie oznacza odpoczynku od pracy. Ponad 20  proc. badanych łączy się z internetem, by wykonać czynności związane z pracą zawodową.

Okazuje się, że internet jest dla wielu osób także niezbędnym narzędziem przy wyszukiwaniu propozycji urlopowych. Ponad 30 proc. respondentów planuje i opłaca wycieczki online. Najczęściej rezerwujemy noclegi, ale także bilety lotnicze, ponadto szukamy opinii o hotelach czy zaglądamy do internetowego biura podróży lub kantoru.

Szczegółowe informacje dotyczące badania przeprowadzonego przez PayU znajdują się w infografice poniżej.

PayUWakacje20

Źródło: http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Jak-Polak-spedza-wakacje-20,wid,15884942,wiadomosc.html?ticaid=111273

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s