PR-owcu – zadbaj o relacje z mediami

Z punktu widzenia rozwoju kariery zawodowej, specjaliści od PR powinni przede wszystkim dbać o nawiązywanie i podtrzymywanie stałych relacji z mediami – tak wynika z badań przeprowadzonych przez PR News.

Pod koniec 2012 roku PR News przeprowadził ankietę, w której udział wzięło ponad 1580 przedstawicieli różnych dziedzin PR. Badanie dotyczyło najbardziej istotnych, z punktu widzenia specjalistów od public relations, umiejętności dotyczących rozwoju kariery zawodowej.

Pomimo ogromnego rozwoju social mediów wciąż najistotniejszymi z punktu widzenia rozwoju kariery zawodowej oraz najlepiej opłacalnymi dziedzinami są obszary public relations. Umiejętność poruszania się w świecie social mediów jest dla PR-owców bardzo cenna, ale nie może być podstawą całej komunikacji. Ponad 57 proc. menedżerów za podstawową umiejętność PR-owców uważa łatwość w nawiązywaniu i podtrzymywaniu stałych relacji z mediami. Podobny wynik (56 proc.) otrzymała odpowiedź dotycząca przekonania co do wartości tradycyjnych tekstów i komunikatów. Mimo że są one stosowane także w social i digital mediach, to badania świadczą o tym, że kluczowa w tym wypadku jest forma komunikacji, a nie jej kanał.

Badanie pokazało także, że umiejętność przeprowadzania badań (jako stałego elementu kampanii PR) docenia tylko niewiele ponad 15 proc. respondentów. Co ciekawe, jedynie co czwarty badany był zdania, iż to zdolności związane z zarządzaniem kryzysowym mogą być gwarancją sukcesu w branży.

Poniżej przedstawiamy wykres, który pokazuje wyniki tych badań, tj. pełną listę umiejętności najbardziej istotnych z punktu widzenia specjalistów od public relations dla rozwoju kariery zawodowej.

Wykres do tekstu

Źródło: http://www.proto.pl/informacje/info?itemId=126759&rob=Social_media_to_tylko_dodatek__#8211;_tradycyjne_formy_komunikacji_gora

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s