Ala ma… Facebooka

„Dziś skończyłem roczek!” – takie wpisy bardzo często pojawiają się na Facebooku, choć oczywiście nie zamieszczają ich Ci, o których mowa, a ich rodzice. Okazuje się, że dzieci już od małego wprowadzane są w świat social mediów.
Rodzice na całym świecie bardzo wcześnie wprowadzają swoje dzieci do wirtualnego świata. Kidla.pl, pierwszy prywatny serwis społecznościowy skierowany do rodziców, we współpracy z Brand24 przeprowadził badania, które pokazały, o czym najczęściej piszą rodzice w social media, a także gdzie i kiedy zamieszczają posty.

Rodzice najczęściej piszą o swoich dzieciach na Facebooku. 23 proc. wpisów zamieszczanych jest także na mikroblogach, a 15 proc. na forach internetowych. Najwięcej wpisów – bo ponad 20 proc. – dotyczy urodzin maluchów. Rodzice, stosując zdrobnienia, piszą na przykład, że ich synek właśnie skończył „roczek”. Zdarzają się nawet posty, które pisane są w pierwszej osobie.

Inne wpisy dotyczą informowania o różnego rodzaju rozrywkach, jak wyjście na spacer czy na basen. Często pojawiają się też informacje o wychowaniu dzieci, a także stanie ich zdrowia.

W badaniu analizie poddano ponad 66 tysięcy wpisów publikowanych przez rodziców. Wyniki pokazują, że dzieci już od małego wprowadzane są w świat social mediów. Dane przedstawiają jak często rodzice dzielą się informacjami o swoich pociechach w mediach społecznościowych, na blogach czy forach internetowych. Szczegóły przedstawia infografika poniżej.


Źródło: http://socialpress.pl/2013/07/dzieci-w-social-media-jak-rodzice-pisza-o-swoich-maluchach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s