Użytkownicy tabletów najbardziej rozrywkowi

Najczęściej rozrywki w sieci szukają internauci, którzy korzystają z tabletów. Stają się oni też grupą najbardziej interesującą z punktu widzenia właścicieli sklepów internetowych.

Firma GlobalWebIndex przeprowadziła badanie wśród 180 tysięcy internautów z 31 państw. Respondenci musieli odpowiedzieć na pytania, jakich urządzeń używają do łączenia się z internetem oraz w jaki sposób korzystają z sieci.

Jeśli chodzi o rozrywkę w Internecie, to użytkownicy tabletów najchętniej wyszukują informacje związane z ulubioną muzyką, oglądają filmy w sieci, korzystają z serwisów muzycznych, a także grają w gry online. Co ciekawe, najpopularniejszą, związaną z rozrywką, aktywnością online wśród wszystkich użytkowników, jest oglądanie klipów multimedialnych. Dość popularne są także gry internetowe.

Użytkownicy tabletów coraz częściej decydują się także na zakupy w internecie. Prawie 60 proc. internautów korzystających z tego typu urządzeń wyszukuje produkty lub usługi, których kupnem są zainteresowani. Ponad połowa dokonuje natomiast zakupów online. Trzeba jednak zaznaczyć, że w dalszym ciągu to ci, którzy korzystają z sieci przez komputer, wykazują największą skłonność do wyszukiwania informacji o produktach w internecie, kupowania ich w sklepach internetowych czy korzystania z internetowej bankowości.

Dzięki badaniom przeprowadzonym przez GlobalWebIndex wiele mogą zyskać właściciele sklepów internetowych, którzy swoje oferty mogą kierować do użytkowników tabletów. To właśnie coraz więcej takich użytkowników nabywa kupony w serwisach zakupów grupowych. Podobnie jest w przypadku kupowania usług i sprzedawania produktów w internecie.

Źródło: http://socialpress.pl/2013/06/uzytkownicy-tabletow-to-najbardziej-rozrywkowi-internauci.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s