Chcesz skutecznie sprzedać swój produkt?

Z badań przeprowadzonych przez dom mediowy OMD wynika, że jeśli chcemy sprzedać swój produkt to musimy zaproponować niską cenę i upominek.

OMD przeprowadził badanie dotyczące atrakcyjności promocji i konkursów. Z badań tych wynika, iż ponad 60 proc. ankietowanych przyznaje, że najbardziej atrakcyjnym dla nich rodzajem promocji jest obniżka ceny produktu. Co piąty konsument uważa, że bardziej zachęcająca jest większa ilość produktu w tej samej cenie niż niższa cena. Natomiast co dziesiąty Polak jest zdania, że najbardziej interesujący jest drobny prezent dołączony do zakupu. Wyniki wskazują także, że dla prawie 40 proc. respondentów najbardziej atrakcyjne są konkursy z nagrodami. Nie liczy się jednak ich wielkość – chodzi o symboliczny upominek, ale dla każdego kupującego.

Badanie przeprowadzone przez OMD, zostało wykonane metodą CAWI (wypełnienie ankiety w formie elektronicznej) na reprezentatywnej grupie polskich internautów.

Źródło:

http://wiadomosci.mediarun.pl/artykul/marketing-marketing,sprzedasz_jesli_zagwarantujesz_niska_cene_i_upominek,44352,2,1,1.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s