Niewykorzystany potencjał smartfonów

Z badań przeprowadzonych przez GoldenSubmarine i TNS Polska dowiadujemy się, że sfera mobilna wciąż nie jest jeszcze do końca odkryta przez polskich użytkowników smartfonów.
Firmy GoldenSubmarine i TNS Polska przeprowadziły badania, które mają nam dać obraz przeciętnego polskiego użytkownika smartfonów. Z badań możemy dowiedzieć się, jakie możliwości smartfonów wykorzystujemy.

Poza wysyłaniem wiadomości tekstowych, prawie 60 proc. użytkowników wykorzystuje smartfony do korzystania z internetu, robienia zdjęć i kręcenia filmów. Poza tym słuchamy muzyki i sprawdzamy skrzynkę pocztową. Jednak np. tylko 3 proc. posiadaczy smartfonów używa telefonu do skanowania kodów QR.

Ponad 70 proc. użytkowników smartfonów mówi, że korzysta z programów i aplikacji w swoim telefonie. Jednak aż 46 proc. z nich nie potrafi spontanicznie wymienić nazwy ani jednej aplikacji. Tylko 18 proc. spośród tej grupy kojarzy aplikację Facebooka. Szczegółowe wyniki badań znajdują się w infografice poniżej.

Dzięki tym badaniom możemy wywnioskować, że Polacy, mimo swobodnego poruszania się w sferze mobilnej, wciąż nie odkryli wielu funkcji smartfonów.

Źródło: http://wiadomosci.mediarun.pl/artykul/media-telewizja,mobile_troche_straszny_infografika,44317,2,1,1.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s