Praca zdalna a efektywność pracownika

Wiele firm – w dobie coraz większego rozwoju internetowych technologii – decyduje się na pracę zdalną. Czy taka praca może być równie efektywna, jak ta wykonywana w biurze.Marissa Mayer, szefowa firmy Yahoo zabroniła swoim pracownikom pracować z domu. Postawiła im ultimatum – albo będą pracować w biurze, albo zostaną zwolnieni. Zarzucała pracownikom zdalnym m.in. niską produktywność. Czy ma rację? Czy zlecanie pracownikom wykonywania zadań w domu faktycznie nie jest opłacalne? Co zrobić, by zarówno pracodawca, jak i pracownik byli z takiego rozwiązania zadowoleni? Otóż remedium na efektywną pracę zdalną jest dobra komunikacja wewnętrzna.

Pracownik musi znać swoją rolę i wiedzieć, jakie są jego zadania w firmie. Trzeba być w stanie określić swój udział w jej realizacji celów biznesowych. Powinniśmy pokazać, że jako firma troszczymy się o pracownika i nie jest nam obojętne jego życie prywatne. Dzięki pracy wykonywanej w domu pracownik może bowiem pogodzić z pracą obowiązki rodzinne czy zaoszczędzić czas na dojazdy.

Marissa Mayer z Yahoo tłumaczy, że ważną częścią pracy w firmie jest interakcja z innymi pracownikami. To prawda, że poczucie jedności jest istotne, ale dzięki mediom społecznościowym można je tworzyć niekoniecznie poprzez pracę obok siebie.

Praca zdalna rozwija się wraz z narzędziami ułatwiającymi komunikację. Szef, który jest skupiony na pracowniku i osiąganych przez niego efektach może zdalnie sprawdzać wyniki jego prac. Nowoczesna technologia, jak wideokonferencje czy webinarium, może więc pozwolić na pracę zdalną na najwyższym poziomie. Warto o tym pomyśleć, ponieważ zapewnienie pracownikowi odpowiedniego dla niego komfortu pracy, często przekłada się większą skuteczność wykonywanych przez niego zadań.

Źródło: http://www.proto.pl/informacje/info?itemId=122717&rob=Jak_komunikowac_sie_z_pracownikiem_pracujacym_z_domu?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s